Tekerlekli Sandalye | TeknoKonfor Baba Koltuğu
Geri Dön
Tekerlekli Sandalye

Fiziksel engeli dolayısıyla yürüyemeyen kişilerin hayatını kolaylaştıran tekerlekli sandalyeler, akülü tekerlekli sandalye ve manuel tekerlekli sandalye olarak ikiye ayrılmaktadır.  Tekerlekleri çeşitli ölçülerde yapılabilen tekerlekli sandalyeler, ölçü ve ihtiyaç doğrultusunda farklı olarak dizayn edilebilmektedir.

Teknokonfor, engelli sandalyesi olarak da bilinen tekerlekli sandalye modelleri üretiminde bulunmaktadır. Tüm üretimlerinde kullanıcılarının özel ihtiyaçlarını temel alan Teknokonfor, engeli olan bireylerin bağımsız şekilde hareket edebilmesine yardımcı olmaktadır.

 

Akülü Tekerlekli Sandalye

Çoğu zaman sandalyesini kol kuvvetiyle kullanamayacak bireylerin tercih ettiği akülü tekerlekli sandalyelerin kullanımı oldukça pratiktir ve hem kapalı hem de açık alanlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. İnsan gücü olmadan çalışma prensibine dayanan akülü tekerlekli sandalye modelleri, kullanan kişinin kumanda etmesiyle yönlendirilmektedir.

 

Katlanır Tekerlekli Sandalye

Katlanır tekerlekli sandalye modelleri, kolay taşınabilmesi açısından sıklıkla tercih edilmektedir. Çoğu zaman manuel olarak üretilen bu sandalyeler, bir koltuk, ayak dayanağı ve dört tekerlekten oluşmaktadır.

Dayanıklılık ve rahatlık ilkeleri doğrultusunda üretilen Teknokonfor tekerlekli sandalye modellerinin kullanımı kolaydır ve katlanıp kolayca taşınabilmektedir.

 

Tekerlekli Sandalye ile ilgili anahtar kelimeler; akülü tekerlekli sandalye, akülü sandalye, engelli sandalyesi, manuel tekerlekli sandalye, katlanır tekerlekli sandalye, tekerlekli sandalye modelleri
 

HASTA KOLTUĞU

Yaşlandığınızda veya fiziksel sorunlarınız olduğunda, standart koltuklardan kalkmak daha zor hale gelebilir. Daha uzun oturmak, koltuktan kalkmak için çok fazla enerji gerektirir ve koltuktan kalkmak daha fazla yorucu olabilmektedir. Koltuklarda ayakta durmak bunun için yapılır! Özellikle yaşlılar ve sırt problemleri, osteoporoz, romatizma veya diz eklemi problemleri olan kişiler için uygundur. Bu şekilde, öngörülemeyen sonuçları olan düşmeler de başarıyla azaltılır. Tek bir düğmeye basarak koltuktan daha kolay kalkmanızı sağlar.

Ürünleri Gör

Sepet Boş